NÁRODNÍ HÁZENÁ - HK HLINSKO
  Dobruška - Hlinsko 17.5.09

Po podzimních hodech stále trvá jarní půst

Hlinsko – Po těsné jarní premiérové porážce s Krčínem, povinném vítězství na hřišti posledního a remíze s Tymákovem, utrpěly místní prvoligové národní házenkářky tři porážky za sebou.

Do městečka F. L. Věka se rozjela z Vysočiny kromě nich i další mládežnická družstva. Ve vzájemném souboji byly úspěšné hlinecké mladší žákyně (8:6) a starší děvčata „B“ (15:10), naopak se nedařilo dorostenkám (18:27) a starším žákyním „A“ (13:16). Posledně jmenovanou kategorii čeká Mistrovství ČR (obsadí vítězná Dobruška) a Český pohár (jako druhé postupuje Hlinsko).

Dobruška – Hlinsko 24:17

Do Dobrušky odjelo místo dvanácti hráček jen deset, což k úspěchu nemohlo vést. V obraně pro tři ŽK měla stop Černá, z pracovních důvodů nemohla odjet Petra Volfová.

První poločas byl ze strany hostí celkem uspokojivý – 11:9. Hlinecká děvčata s favoritem držela dlouho krok, bohužel zadek opět „hořel“. A když po deseti minutách druhé půle přišly tři ztráty míče, což soupeř trestal, domácí získaly pětibrankový náskok a s tím už se nedalo nic dělat.

Sestava a branky HK Hlinsko: Hanušová (Šallyová) – Kadaníková, I. Volfová, Poulová –
Bonaventurová 11, Kvapilová 2, Horáčková 2, Zezulová 1, Tichá 1.

„Hoří nám branka! Holky na to, že hrály v útoku bez Volfové, tak jim nelze nic vytknout. V průběhu zápasu se střídaly brankářky, které družstvo nepodržely. Snahu jim nelze upřít, ale na tuto soutěže to je prostě málo,“ přiznala stálou bolest HK trenérka Lenka Boguajová.

Je potřeba na týmech z dolních pater tabulky konečně vyhrát, aby se zlepšila atmosféra v družstvu,“ burcuje celý kolektiv druhá trenérka, Ilona Bonaventurová.