NÁRODNÍ HÁZENÁ - HK HLINSKO
  Hlinsko - Rokytnice 8.5.09

Kdeže loňské výkony jsou?

Hlinsko - Místní prvoligové házenkářky HK se v jarních odvetách trápí. Když se nedaří brankářkám, marná snaha pro útočnice s přestřílením soupeře.

A když zadní řady uhrají svoje, střelba je Achillovou patou jako tomu bylo v nedělním domácím utkání proti Rokytnici, která již v podzimním vzájemném měření sil s Hlinskem byla úspěšná po výsledku 23:17.

Hlinsko – Rokytnice 11:16

Domácí házenkářky nezachytily nástup soupeřek, které přijely na Vysočinu po domácím vítězství nad Spojemi Praha 22:15 a už po čtvrthodině byl hrozivý stav 2:7. Poločasový rozdíl byl nečekaně vysoký, o šest branek – 4:10. Druhý poločas byl již ze strany Hlinska lepší, ale ta střelba. „Hrály jsme špatně v útoku, holky nastřelily několik tyčí a neproměnily tři šestimetrové hody,“ poznamenala k nemastnému, neslanému výkonu svých svěřenek jedna z trenérek, Lenka Boguajová. Teprve v závěru zápasu se zadařilo hrozivý stav alespoň trochu zkorigovat. Tentokrát v brance Hlinska nestála Havlíčková, která laboruje se zraněným kolenem, ale znovu přišla Hanušová, která se vystřídala se Šallyovou.

Sestava a góly HK Hlinsko: Hanušová (Šallyová) – Kadaníková, I. Volfová, Černá, Poulová – Bonaventurová 5, Kvapilová 1, Horáčková 2 – Zezulová 1, P. Volfová 2, Tichá.

Utkání 17. kola sehraje Hlinsko v neděli 17. 5. na hřišti druhé Dobrušky, která si na jaře připsala čtyři výhry a prohrála jen v Krčíně.

„Na hřišti favorita to bude opět velmi těžké, když doma jsme s tímto soupeřem dokázaly uhrát remízu 22:22. Muselo by se zadařit celému kolektivu, abychom si odvezly remízový bodík, ale to by byl v současné době asi zázrak,“ tvrdí trenérka Ilona Bonaventurová­.