NÁRODNÍ HÁZENÁ - HK HLINSKO
  Náchod - Hlinsko 26.4.09

Druhé vystoupení přineslo první bodový zisk

Náchod - Jak v prognóze na druhé jarní utkání I. ligy národní házené žen uvedla trenérka Ilona Bonaventurová, strach z posledního týmu tabulky tým z Vysočiny pociťoval, zvláště když z důvodu zaměstnání scházela v prvním útoku Šárka Kvapilová. Hlinečanky sice na náchodském písku vyhrály, ale sladký pocit z vítězství nikdo z kolektivu nepociťoval.

Náchod – Hlinsko 20:22

V prvním poločase bylo prvních dvacet minut vyrovnaných do té doby, než favorizující družstvo hostí prohlédlo styl soupeřova útoku. Navíc nebýt v obraně Ivana Volfová, která podala nadstandardní výkon (blokovala střely i ty, které mířily přímo na branku), těžko by se dalo pomýšlet na dvoubodový zisk.

V závěru první půle se Náchodským nevydařilo několik střel, nejednou nastřelily tyč hlinecké branky a z toho těžil tým z Vysočiny, jehož útočnice hrály v poli velmi dobře, a tak získaly do poločasu čtybrankový náskok 9:13.

Ve II. poločase Náchod stáhl na 14:16 a opět panovaly obavy o dobrý výsledek. Tentokrát však stálo na hlinecké straně potřebné štěstí, a to až do závěrečného hvizdu. Nakonec si reputaci vylepšila i brankářka Hanušová, která v závěru chytila trestný hod a ošemetnou střelu z útoku.

Sestava HK a branky: Hanušová (Brabcová) – Volfová, Kadaníková, Černá, Poulová – Bonaventurová 12, Horáčková 1, Volfová ml. 5, Zezulová 4, Tichá.

„Zaplať pánbůh za dva body, ale šťastná z toho nejsem. Po zápase nikoho z našeho kolektivu nehřál pocit vítězství, tak jak by se to slušelo,“ glosovala jedna z trenérek Lenka Boguajová a k příštím dvěma domácím utkáním (SO 2. 5. od 14.30 Tymákov a NE 3. 5. od 11.55 Přeštice) poznamenala: „Z příštích dvou domácích zápasů mám velké obavy, abychom proti střelecky disponovaným soupeřkám obstály v defenzívě. Takže nás o prvním májovém víkendu nečeká vůbec nic lehkého.“