NÁRODNÍ HÁZENÁ - HK HLINSKO
  Praha - Hlinsko 23.5.09

Přes nepřízeň osudu mají tři body

Hlinsko - Uplynulé dvoukolo v I. lize národní házené žen přineslo místním házenkářkám tři body, které družstvo vybojovalo za velké nepřízně osudu.

Brankářka Havlíčková z Havlíčkova Brodu stále pro problémy s kolenem se ze zájezdu omluvila a už v jarní části nenastoupí. Do branky musela obránkyně Lucka Černá. V nedělním utkání se navíc zranila další obránkyně Kadaníková, a tak se na jejím místě střídaly útočnice Kvapilová s P. Volfovou.

Čtyři nejlepší družstva čeká po odehrání 22. kol play off. Hlinsko se po strastiplném jaru této nadstavbě letos vyhne, nad oběma nováčky visí Damoklův meč sestupu. Zatímco hlinecká děvčata v deseti domácích utkáních vybojovala „jen“ 10 bodů, z devíti zápasů na hřištích soupeřek dovezla 11 bodů!

Spoje Praha – Hlinsko 14:14

Po tradičně slabém začátku hostí, vedly Spoje ve 12. minutě utkání již 7:1. Svěřenkyně Lenky Boguajové a Ilony Bonaventurové se postupně „zkoncentrovaly“, začaly dotahovat náskok domácích a poločas už byl přijatelnější 9:7. Po přestávce se týmu z Vysočiny začala dařit střelba, v jeho průběhu dokonce o branku vedl, ale v samotném dramatickém závěru snaha o držení míče přinesla alespoň bod.

Sestava a branky HK Hlinsko: Černá – I. Volfová, Kadaníková, Poulová –
Bonaventurová 9, Kvapilová 2, Horáčková 1 – Zezulová, P. Volfová 1, Tichá 1.