NÁRODNÍ HÁZENÁ - HK HLINSKO
  Hlinsko - Tymákov 2.5.09

Jarní trápení Hlinečanek stále pokračuje

Hlinsko - Čtyři jarní prvoligové zápasy odehrály místní házenkářky, z toho se třikrát představily v domácím prostředí, ve kterých vybojovaly pouhý bod.

Naštěstí dva přivezly minule ze hřiště posledního Náchoda. Důvod neúspěchů je jasný – post brankářky. Hanušová, dojíždějící z Opatovic nad Labem, na ligu nestačila. Naposledy se v hlinecké brance objevila Veronika Havlíčková bývalá brankářka Havlíčkova Brodu, která však pět let nestále mezi třemi tyčemi. Trenérky si slibují, že se Veronice za svobodna Palánové, začne dařit. Však je po špatném jarním rozjezdu na čase.

Hlinsko – Tymákov 23:23
Na podzim Tymákov ve vzájemném souboji zvítězil doma 18:14, tentokrát se v zajímavé přestřelce oba týmy rozešly smírně. Hlinsko šlo do vedení 2:0, dlouho drželo jednobrankový náskok až do stavu 8:7. Poté soupeř otočil vedení na svoji stranu a I. poločas skončil 13:15. Ve druhé půli se chytla nová brankářka Havlíčková, její spoluhráčky získaly tříbrankový náskok, ale Tymákov opět skóre srovnal, šel do vedení a domácí hráčky v závěru už jen dotahovaly. Na konečných 23:23 vyrovnala kanonýrka Štěpánka Bonaventurová.

Sestava HK a branky: Havlíčková – Kadaníková, Ivana Volfová, Černá, Poulová – Bonaventurová 11, Kvapilová 4, Horáčková 1 – Zezulová 1, Petra Volfová 5, Tichá 1.